Üsküdar Kombici
Kombi Sıcak Su Sorunları

Kombi Sıcak Su Gelmemesi

Kombi Tamircisi
Hermetik yoğuşmalı model tüm kombi ürünlerinde hızlı Üsküdar kombi teknik servis hizmeti alın
Kombi Servisi
Tüm marka kombi cihazlarınızda aynı gün adresinizde Üsküdar kombi servis hizmetleri verilir.
Kombi Bakımı
Kombi cihazlarınızda yılda 1 kere mutlaka bakım yaptırarak kullanım süresini uzatabilirsiniz.

Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Evlerimizde sıcak suyunuzun aniden kesilmesi oldukça sinir bozucudur. Airfel kombi sıcak su gelmiyor 4 sebep olarak bahsederek bunun nedenlerini tespit etmenizi hedeflemekteyiz. Özellikle Airfel kombi kullanıcıları, kombilerinin sıcak su vermemesi durumunda ne yapacaklarını bilemezler. Arifel servis firması olarak yıllardır kombi ve klima üzerinde çalışıyor ve uzmanlığımızla bu durumun neden olduğuna dair sizlere bilgiler vereceğiz.

Kombinizin su basıncı düşük olduğunda sıcak su vermesi mümkün değildir. Kombinin ön panelindeki manometre, su basıncının normal aralıkta olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olabilir. Su basıncı düşükse, kombinin su basıncı ayar valfine müdahale ederek su basıncını artırmanız gerekir.

Kombi filtresi tıkalıysa, kombi sıcak su üretimini durdurabilir. Kombilerinizdeki filtre, cihazın alt kısmında bulunur ve düzenli olarak temizlenmelidir. Kirli filtreyi temizlemek için, filtreleri çıkarın ve musluğun altında akan su ile yıkayın.

Anahtar vanası, kombinin sıcak su üretimini kontrol eder. Arızalı bir anahtar vana, kombinin sıcak su üretimini engelleyebilir. Anahtar vanası, sıcak su vermediğinde kontrol edilmesi gereken ilk bileşendir.

Eğer kombinizin sıcak suyu yoksa ve aynı zamanda kombi çalışmıyorsa, elektronik kartın yanmış olma ihtimali vardır. Kombinin elektronik kartını değiştirmek için, bir kombi servis teknisyenine başvurmanız gerekir.

Kombi kullanıcıları, sıcak su sorunları ile karşılaştıklarında öncelikle su basıncını kontrol etmeli, filtreleri temizlemeli ve anahtar vanasının durumunu kontrol etmelidirler. Bu adımlar sorunu çözemezse, profesyonel bir Kombi tamir teknisyeninden yardım almak en iyisidir.

Kombi Sıcak Su Sorunu Çözümleri

İnsanlar için sıcak su konforu oldukça önemlidir ve kombiler, evlerimizde sıcak su sağlamada en yaygın kullanılan cihazlardan biridir. Ancak, zaman zaman kombi sıcak su sorunları ortaya çıkabilir ve bu da hayatımızı oldukça zorlaştırabilir. Neyse ki, bu sorunların bazı hızlı çözümleri vardır.

Kombinin atık su borusunun temizlenmesidir. Kombinin atık su borusu tıkanmışsa, sıcak su üretimi etkilenir. Bu nedenle, atık su borusunun düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bunu yapmak için, kombinin altında bulunan atık su borusunu açmanız ve boruyu temizlemek için bir tel veya benzeri bir şey kullanmanız gerekebilir.

Kombinin filtresini temizlemektir. Kombi filtresi, suyun kalitesini artırmak ve kombinin çalışmasını daha verimli hale getirmek için tasarlanmıştır. Ancak, filtre zamanla kirli hale gelir ve sıcak su üretimini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle, filtre periyodik olarak temizlenmeli veya değiştirilmelidir.

Kombinin su basıncını kontrol etmektir. Kombinin su basıncı, sıcak su sağlamak için gereken basınç seviyesini etkiler. Eğer su basıncı düşükse, kombi sıcak su üretiminde zorlanacaktır. Su basıncını kontrol etmek için, kombinin ön panelinde bulunan manometreyi kullanabilirsiniz.

Kombinin ayarlarını kontrol edin. Bazı durumlarda, kombinin sıcak su üretimini etkileyen basit bir ayar hatası olabilir. Kombinizin kullanım kılavuzunu takip ederek, kombinin ayarlarını doğru şekilde yapılandırdığınızdan emin olun.

Kombi sıcak su sorunları oldukça yaygındır, ancak yukarıda bahsedilen hızlı çözümlerle kolayca çözülebilirler. Bu çözümleri denemeden önce, kombinin bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, herhangi bir ciddi sorunla karşılaşırsanız, profesyonel bir teknisyenden yardım almanız gerekebilir.

İçindekiler

kombi sıcak su gelmiyor

Kombi Sıcak Su Arızaları

Kombiler, evlerde kullanılan popüler ısıtma ve sıcak su sistemlerinden biridir. Ancak, zaman içinde kombiler çeşitli arızalar verebilir. Bu makalede, Airfel kombi sıcak su arızalarının nedenlerini ve ilgili parçaların kontrolünü ele alacağız.

Kombideki sıcak su akışını ve sıcaklığını kontrol etmek olmalıdır. Eğer sıcak su hiç gelmiyorsa veya yeterince sıcak değilse, sorunun kaynağı kombinin su basıncı, filtresi veya termostatı olabilir. Su basıncı düşükse, kombinin su basıncı sensörü kontrol edilmelidir. Filtre tıkanmışsa, filtre temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Termostat arızalıysa, termostatın doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli ve gerekirse yenisiyle değiştirilmelidir.

Kombinin brülörüne odaklanmaktır. Brülör, sıcak suyu ısıtmak için gazı yakar. Eğer sıcak su gelmiyor veya sıcaklık yetersiz ise, brülörün kontrol edilmesi gerekmektedir. Brülörün yanma parçası, brülör temizlenmeli ve kurcalanmamalıdır. Ayrıca, brülörün ateşleme elektrodu kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Yanma parçası ve elektrot temizlendikten sonra, brülörün doğru şekilde çalıştığından emin olmak için gaz valfi kontrol edilmelidir.

Kombinin sıcak su borularının kontrol edilmesi gerekmektedir. Boruların tıkalı veya hasarlı olması durumunda, sıcak su akışı engellenebilir. Boruların tıkalı olup olmadığını kontrol etmek için, muslukların altındaki filtreler temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Hasarlı borular ise yenisiyle değiştirilmelidir.

Kombi sıcak su arızaları, ilgili parçaların kontrol edilmesi ile çözülebilir. Su basıncı, filtre, termostat, brülör ve boruların düzenli bakımı, arızaların önlenmesine yardımcı olur. Eğer sorunlar devam ederse, bir uzmanın yardımına başvurulması önerilir.

En Yakın Kombi Tamircisi

Aynı gün içerisinde cihazlarınız yerinde tamir edilir. İstanbul tüm semt ve mahallerinde her gün servis sağlamaktayız.

Yakın Kombi Tamircisi
Yakın Kombi Tamircisi

Kombi cihazlarınızda aynı gün yerinde tamir onarım hizmetleri verilir.

Yakın Kombi Servisi
Yakın Kombi Servisi

Kombi cihazlarınızda aynı gün yerinde tamir onarım hizmetleri verilir.

Kullanıcı Oyu :
5/5

444 67 02

Kombi servis talepleriniz için 444 67 02 numaradan günün her saati servis kaydı oluşturabilirsiniz.

WhatsApp'dan Yazın

0 (552) 718 24 24 WhatsApp hattından kombi çağrı merkezimize yazabilirsiniz

Kombi Servis Bölgeleri

Kombi Servis hizmet bölgelerimiz Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu ilçeleridir.

Kombi Sıcak Su Gelmiyorsa

Kombi Sıcak Su Gelmiyor | Kombi Sıcak Su Sorunları

Web Tasarım & Seo | © Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Hiç Bir Şekilde Kopyalanamaz > Telif Hakları