Kombi Resetleme Nasıl Yapılır? 2 Adımda Reset Atın

Airfel Kombi Servisi 7/24 çağrı merkezi hizmetleri. Tüm Airfel klima ve kombi cihazları için servis randevusu alın.
Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Kombiler birçok hava ve diğer şartlara dayanıklı olarak üretilse de hem parça sorunları hem de diğer sorunlardan dolayı hataya geçebilir. Genellikle kombideki sorunları uyarı ekranında vereceği F10, F5, F1 gibi kodlar ile sizlere anlatmaktadır. Bu hata kodlarının çözümü reset atarak çözüm olsa da bazı durumlarda servis çağırmanız gerekir.

Kombi Resetleme Nasıl Yapılır? sorusuna Airfel marka veya farklı model olması farketmeksizin aşağıda detaylandırdık. Yeni teknoloji kombilerde bu işlemlerde farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi almak veya reset atmak çözüm olmadıysa 444 67 02 numaradan Kombi servisi ekibimizi arayınız.

Adım Adım Kombi Resetleme İşlemi

Kombiyi resetlemek için birkaç kolay adımın yapılması gerekir. Çoğu kombide reset tuşu ana ekranda olurken, dijital ekranlarda menü kısmından ayarlamanız gerekebilir.

Eğer tuşlu bir kombi kullanıyorsanız; ilk olarak tuşların olduğu kapağı açın. Daha sonra tamir, geri dönüşüm ya da R tuşunu göreceksiniz. Bu tuşlara kombiniz tamamen kendisini kapatıp tekrar açana kadar basın. Kısa süreli basmalarda resetleme işlemi olmaz, uzun şekilde basmanız ve kombinin kendini kapatıp açmasını beklemeniz gerekir.

Eğer dijital göstergeli bir kombi kullanıyorsanız; ekrandan bakım, fabrika ayarları ya da sıfırla-reset seçeneğini göreceksiniz. Bu menüye girdikten sonra sıfırlama işlemini onaylayın, kombi kendini kapatıp açacaktır.

Her ne kadar birçok kombi bu şekilde resetlense de bazı kombilerin kapatıp açılması da yine resetlenmesine sebep olabilir. Fişi çektikten sonra 5-10 dakika bekleyip tekrar kombiyi açmanız halinde resetlendiğini göreceksiniz.

Resetleme işlemi kombiyi sıfırladığı gibi dijital göstergelerde saat, tarih gibi öğeleri de fabrika ayarlarına döndürecektir. Tekrar ayar yapmanız gerekebilir.

Adım Adım Kombi Resetleme İşlemi

Kombiyi Neden Resetlemek Gerekir?

Başta anakartında olmak üzere bazı parçalar uzun çalışma sonrasında hatalar verebilir. Bu hataları sıfırlamak ve çözmek için resetlemek gerekir. Resetleme işleminin kombideki tüm ayarları sıfırlaması nedeniyle servis çağırmadan problemleri çözebilirsiniz.

Kombiyi Neden Resetlemek Gerekir?

Bazı durumlarda ise kombi hata koduna geçtikten sonra hata düzeltilse bile aynı hata kodu devam edebilmektedir. Bu şekilde kaldığında kombiniz çalışmaz ve peteklerinize sıcak su vermez. Resetlemeniz halinde cihaz yeniden başladığında hatanın ortadan kaldırıldığını görür ve çalışmaya devam eder.

Resetleme işlemi kombiler için zararlı değil aksine çoğu durumda faydalıdır. Bazı kullanıcılar kombiyi resetlemekten çekinmektedir, herhangi bir resetleme durumu gerektiğinde gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Sıfırlanacak tek şey tarih saat olacaktır. Bunları da kombi açıldıktan sonra tekrar ayarlayabilirsiniz.

İstanbul Kombi Servisi

İstanbul Kombi Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Kombi Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Kombi Servis Çağırın
444 67 02

Kombi Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Kombi Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Kombi Servisi

Kombi marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Kombi Servisi | Kombi Tamircisi

Web Tasarım & Seo | © Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Hiç Bir Şekilde Kopyalanamaz > Telif Hakları