Klima Ne Soğuk Ne Sıcak Üflemiyor? 5 Etken Faktör

Kullanmış olduğunuz klima marka ve modeli hangisi olması fark etmeksizin Klima Ne Soğuk Ne Sıcak Üflemiyor? sorusuna cevap bulabilirsiniz.
Klima Ne Soğuk Ne Sıcak Üflemiyor

Günümüzde hemen hemen her evde ya da işyerinde tercih edilen klimalar, kış veya yaz modlarında kullanılabilir. Kış ayarı yapıldığında sıcak üfleyerek ortamın sıcaklığını arttırmakta, yaz modunda da serin hava vererek sizleri kavurucu sıcaklardan korumaktadır. Ancak klimanızda bir arıza olması ya da gerekli ayarların yapılmaması halinde çalışma performansında sorunlar meydana gelebilir.

Klima Ne Soğuk Ne Sıcak Üflemiyor? 5 Etken Faktör aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. Klima servis hizmetleri kapsamında sürekli karşılaşılan sorunlardan biri olup genelde sebepleri bunlardır. Ancak yinede cihaz modeli ve markasına göre farklılıklar görülebilir. Daha detaylı bilgi veya profesyonel yerinde teknik destek için 444 67 02 numaradan bizi arayabilirsiniz.

Klimanın Soğuk ya da Sıcak Üflememe Nedenleri

Klimalar içerisinde birçok parçayı barındırdığı için bozulmaya da meyilli eşyalardır. Klimanızdaki bir parçanın bozuk olması, tesisat borularında sorun yaşanması veya ayarların doğru yapılmaması halinde sıcak/soğuk üflemez. Klimanız çalışıyor ancak istediğiniz sıcaklıkta ve ayarda üflemiyorsa şu sorunlar olabilir;

  1. Klimalarda en çok karşılaşılan sorun tabii ki de gaz problemidir. Klimalar gaz olmadan çalışsa bile performanslı olmaz, sadece boş hava üfler. Klima gazının düzenli kontrol ettirilmesi eğer bitmişse doldurulması bu sorunun kesin çözümlerindendir.
  2. Klimadaki sıcak soğuk ayarlarının tam yapılmaması, kumandanın bozulması ya da sinyal kablosunda temassızlık olması halinde gerekli komutları almaz.
  3. Klimadaki sirkülasyonu başarılı bir şekilde sağlayan parça kompresör yani klima motorudur. Kompresör de bir arıza meydana gelmesi ya da kompresöre giden parçalarının görevini yerine getirememesi halinde klimanız çalışmaz.
  4. Filtre tıkanıklığı mutlaka kontrol edilmeli. Filtrelerin tıkanması ya da havayı stabil bir şekilde taşıyamaması halinde dış ünite soğuk havayı verse bile iç üniteye ulaşmaz.
  5. Klimanızın havasını kesecek eşya ya da parçalardan kaçının. Özellikle klimanın önüne koyulan eşyalar; klima stabil çalışsa bile düzgün bir şekilde havayı odaya vermesini engeller. Ayrıca bu durum fazla enerji tüketmesine ve parçaların kısa sürede bozulmasına sebep olur.

Klimanın Soğuk ya da Sıcak Üflememe Nedenleri

Klima Soğuk ya da Sıcak Üflemiyorsa Ne Yapılmalı?

Klimanız eğer istediğiniz ayarda çalışmıyorsa performansını arttırmak için yapmanız gereken birkaç adım bulunur.

  • Klimanızın filtrelerini düzenli olarak değiştirin ya da temizleyin. Filtre tıkanması halinde hava üflemesi yeterli miktarda olmaz.
  • Klima gazınızı değiştirin, yeterli olduğundan emin olun.
  • Yıllık periyodik bakımlarını aksatmadan yapın. Bu hem klimanızın sorunsuz çalışmasına hem de klimada olabilecek sorunlara erken müdahale edilmesine yardımcı olur.
  • Kumandadaki soğuk/sıcak ayarlarına dikkat edin. Yanlış bir ayar yapmanız ya da dereceyi düşük ayarlamanız halinde klimanız istenilen şekilde çalışmaz.

Klima Soğuk ya da Sıcak Üflemiyorsa Ne Yapılmalı?

Merkez kombi klima teknik servisimizde ufak veya büyük boyuttaki tüm arızalarda çözümleri bulabilirsiniz. Klimanız eski model veya yeni teknoloji ürünü olsun ekibimizden sıfır hata ile teknik hizmet alabilirsiniz. Klima sıcak soğuk üfleme sorunlarında kalıcı çözüm için şimdi bizi arayınız.

İstanbul Kombi Servisi

İstanbul Kombi Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Kombi Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Kombi Servis Çağırın
444 67 02

Kombi Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Kombi Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Kombi Servisi

Kombi marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Kombi Servisi | Kombi Tamircisi

Web Tasarım & Seo | © Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Hiç Bir Şekilde Kopyalanamaz > Telif Hakları